Nezařazené

Darujte inteligentní domov

20. července 2016

S horkým počasím přichází i období svateb. Ohromné oslavy, dlouhé hostiny, slzy štěstí a přípitky nikdy nezevšední bez ohledu na to, kolik jste jich zažili. A pak přichází tolik obávaná otázka – co koupíme novomanželům?  Jejich seznam svatebních darů je plný zoufale nudných položek, na který sami nechcete přispět. Ovšem, existuje unikátní dárek, který novomanželé mohou využít, ať žijí kdekoliv: chytrá domácnost.

Wedding-gift

Co je to chytrý dům?

Chytrý dům je termín vztahující se k takovým domům, které mají k dispozici systémy, jež můžete ovládat pomocí libovolného zařízení připojeného k internetu (včetně chytrého telefonu) bez ohledu na to, kde jste – světla, teplota, zámek u dveří, dokonce i závěsy. A navíc, chytrý dům vám také umožňuje přednastavit různé akce na základě určitých podmínek. (Příkladem může být bateriové pohybové čidlo, které dokáže detekovat ostré sluneční světlo a následně zvýšenou teplotu v místnosti, takže přikáže roletám, aby se zatáhly.) V samém srdci inteligentní domácnosti je centrální řídicí jednotka, která pracuje na některé z technologických platforem založené na radiové frekvenci jako je Z-Wawe, Zigbee nebo Bluetooth.

Proč darovat inteligentní dům?

Inteligentní dům poskytuje zvýšenou bezpečnost, účinnější řízení a nakonec i finanční úsporu. Chytrá domácnost poskytuje také luxusní pohodlí. Zapněte kávovar, když ležíte v posteli. Podívejte se, kdo se nachází před vašimi vchodovými dveřmi, aniž byste vstali z gauče. Pozvěte dál někoho do vašeho domu bez klíče i když jste tisíce kilometrů daleko. To všechno jsou možné scénáře. Je to něco, čím můžete novomanžele obdarovat.

Kde mohu začít?

Mladý pár nepotřebuje začínat s každým inteligentním produktem, co se nachází na trhu. Nejlepší způsob, jak začít, je udělat si průzkum sestavených balíčků, které jsou k dispozici u jednotlivých prodejců nebo přímo u výrobce domácí automatizace. Jedna důležitá poznámka: každé zařízení, které přidáte do systému musí být schopno komunikovat na standardu radiové frekvence, na jaké funguje zvolený systém. Takže je moudré vybrat takovou platformu, která může komunikovat s velkým množstvím zařízení – jako je Z-Wawe, například.

Wedding-gift-STARTER-KIT

Začínající pár může přidávat různá zařízení do těchto systémů tak dlouho, jak zůstanou radiové protokoly nezměněné. Mnoho zařízení umí navíc komunikovat přes WiFi. Právě včasný průzkum vám pomůže zjistit, která zařízení jsou kompatibilní a která pak dáte novomanželům.

Odnedávna je možné od společnosti vyrábějící systém FIBARO zakoupit FIBARO Starter Kit – začínající balíček. S tímto balíčkem je možné provádět základní energetické úspory a ekologicky šetrná řešení ve vašem domě. Základní řídicí jednotka umožňuje vytvořit detailní statistiku spotřeby energie a dokáže určit nejvíce energeticky náročné spotřebiče. Analýza spotřeby energie, která je nyní snadná, napomáhá snížit vaše měsíční účty.

Ve FIBARO Starter Kit najdete: