Technologie budoucnosti

Standardizovaná komunikace a spolupráce v síti typu Mesh.

Otevřený, spolehlivý, bezpečný

Z-Wave je otevřený protokol pro bezdrátovou komunikaci používaný v systémech domácí automatizace, který je mezinárodně standardizován. Jeho hlavní výhody spočívají v absolutní mobilitě, možnosti propojení zařízení více výrobců a záruce rozvoje v budoucnosti.

Technologie Z-Wave

Protokol Z-Wave byl vyvinut speciálně pro potřeby domácích zařízeních jako jsou termostaty, čidla, osvětlení, klimatizace, vzduchotechnika, ovládání audio či video techniky, které přenáší pouze malé objemy dat. Zařízení Z-Wave mají minimální spotřebu energie při zachování okamžité odezvy. Komunikace probíhá ve vyhrazeném pásmu, proto se na rozdíl od různých wifi či bluetooth řešení nemusíte bát rušení.

Další výhodou je schopnost zapojení tzv. plug & play, přidání nového modulu do systému je tedy stejně snadné, jako například připojit k počítači usb klíčenku. V otevřeném prostoru je dosah až 100 metrů.


Vzájemná komunikace a spolupráce

Z-Wave schéma technologie

Z-Wave vytváří topologii sítě typu Mesh, kde každé zařízení je schopné nejen přijímat, ale také vysílat řídící příkazy. Každý článek tak dokáže sledovat a řídit práci jiných modulů a zároveň komunikovat s centrální jednotkou. Zařízení systému FIBARO využívají právě Z-Wave. Díky tomu mohou pracovat samostatně nebo ve skupinách a komunikovat mezi sebou. To vytváří neomezené možnosti řízení domácí automatizace.

Každý výrobek je před získáním certifikace podroben přísnému testování nezávislou zkušebnou. O vývoj a spolehlivost certifikace se stará konsorcium výrobců Z-Wave Alliance. To zaručuje maximální schopnost propojení a vaši nezávislost na jednom výrobci. V současné době používá technologii Z-Wave přes 325 firem z celého světa. FIBARO trvale podporuje kompatibilitu se všemi Z-Wave zařízeními. V roce 2015 je na trhu dle konzorcia již cca 1 350 certifikovaných produktů.