Nezařazené

Vy jedete na dovolenou, váš dům nikoliv

7. června 2016

Jedna z věcí, na kterou se těšíme celý rok, je naše společná dovolená. Čtěte dál, jak si můžete ušetřit starosti, stres i peníze tak, že zůstanete ve spojení s vaším domovem.

Režim dovolené

Všechno, co potřebujete provést než opustíte dům, je zamknout dveře, spustit zabezpečovací systém a nastavit světla tak, aby se spustily v určitý čas a zabránily jakýmkoliv případným podezřelým činnostem – toto všechno můžete zařídit pomocí inteligentního systému z vašeho telefonu či tabletu. Je možné provést všechny úkony najednou jedním příkazem. Abyste vyvolali dojem, že dům není prázdný, můžete navíc nastavit rozsvícení světel naprosto náhodně v průběhu celého večera.

Sledování domácích mazlíčků

Nechali jste doma štěně? Poskytnutím speciálního kódu k vašemu zámku u dveří dostanete upozornění, kdy člověk pověřený venčením dorazil do domu a kdy z něj odchází. To vše proto, abyste byli ujištěni, že je o vašeho mazlíčka dobře postaráno.

Záplavová nehoda

Používáním detektorů zaplavení připojených k vašemu inteligentnímu systému dostanete varování v případě potenciální hrozby záplavy – například když dojde k prasknutí vodního potrubí nebo nádrže. Lze také přednastavit, že pokud dojde k detekci neočekávané vody, hlavní uzávěr vody se automaticky zavře, což chrání vás i váš dům před škodami. Pokud dojde k takové situaci, systém vám rovněž pošle oznámení.

You-go-on-vacations-Smart-homes-dont_2

Regulace teploty

Jedna z nejlepších vlastností chytrého domů je schopnost regulovat teplotu na dálku. Pokud necháváte svého mazlíčka doma osamotě, můžete nastavit topení dle vašeho uvážení, nechcete přece, aby se chlupatý kamarád přehřál… Když se teplota vzduchu dostane na určitý stupeň, vytápění se vypne. Vašemu čtyřnohému miláčkovi je dobře a ušetřená energie znamená také ušetřené peníze na vaší složence.

Pokud je opravdu horko, zapněte naopak klimatizaci před tím, než dorazíte domů z cest. Váš dům bude příjemně chladný, až dorazíte!

Vacations-SmartHome

Šetření energie

Z-Wave zásuvka propojená s vaším inteligentním systémem umožňuje ovládat spotřebiče na dálku – vypněte až z práce napájení spotřebičů jako například kulmu, televizor nebo kávovar, na který jste zapomněli. Starejte se tak o bezpečnost domova a ušetřete zároveň peníze za energii.

Zamykejte svůj dům

Zažili jste už moment, kdy nikdo nebyl doma a vy jste přemýšleli, jestli jste nenechali otevřenou garáž? Namísto toho, abyste si zkazili výlet vracením se a kontrolováním, zkontrolujte situaci na cestách pomocí aplikace inteligentního systému. Díky ní uvidíte, jestli jsou garážová vrata otevřená a zároveň je můžete stiskem jednoho tlačítka ihned zavřít.

Se schopností kontrolovat svůj dům z jakéhokoliv místa si můžete užívat čas mimo domov i s vědomím toho, co se doma děje – nebo neděje.