Nezařazené

Chytrý dům zbožňuje i podzim!

18. října 2016

Jak můžete vědět, co se děje v domě, když jste v práci a vaše děti právě dorazily domů? Pokud jsou doma, může se stát cokoliv – zejména něco, co vás následně bude stát peníze. Šly vaše ratolesti na návštěvu do domu svých kamarádů a zapomněly zamknout dveře? Možná jen mohly nechat zapnuté vytápění. Nebo si pouze pozvat kamarády bez dovolení, kdo ví. Bez obav: se systémem pro inteligentní domácnost si můžete být vědomi problémů během pár sekund a podniknout potřebné kroky k jejich napravení.

Smart-Home-love-the-summer_thief

Zde je pár způsobů, jak vám může inteligentní domov umožnit mít přehled o vašem domě – a o dětech

  • Bateriový senzor na okna a dveře může být nainstalován a naprogramován tak, aby vám zaslal upozornění, jakmile se okna, dveře nebo brány otevřou.
  • S videozáznamem nebo bezpečnostní kamerou, která je integrována do inteligentního systému, můžete obdržet snímky osob nebo věcí, které toto upozornění zapříčiňují a zároveň se můžete podívat, kdo do domu přichází a odchází.
  • Děti si ne vždy vzpomenou, že musí zavřít okna a dveře, když opouští dům. Můžete se přestat obávat, jestli náhodou nevytápíte celé sousedství, což by bylo plýtvání penězi, které by doslova letěly z okna. Pokud by okna nebo dveře byla otevřená, můžete vypnout vytápění na svém telefonu. Popřípadě můžete poprosit vašeho souseda, aby k vám zaskočil a okna zavřel.

Smart-Home-love-the-summer_kid

  • Možná jste předpokládali, že chůva dorazí po večerní lekci plavání nebo fotbalovém tréninku s dětmi. Se systémem domácí automatizace můžete nastavit upozornění a sledovat, kdy kdo odchází a přichází, v jaký čas přijíždí a mít tak jistotu, že vaše rodina je v pořádku.
  • Je den, ale všechna světla zůstala rozsvícená z předešlé noci. Jednoduše je zhasněte pomocí mobilního telefonu.
  • Přidejte bateriový senzor na okna a dveře tentokrát na skříňku s alkoholem, abyste věděli, kdy (a jestli) byla otevřena.
  • Bateriové pohybové čidlo dokáže také rozeznat, že nikdo není v domě a venku je slunečno. Nicméně, i když světla stále svítí, můžete je nastavit tak, že se v takové situaci automaticky zhasnou.

Toto je pár situací, které může inteligentní dům zajistit. Jak používáte domácí automatizaci, abyste měli své děti pod kontrolou?