Nezařazené

Zpátky do školy: Mějte děti i celý dům na očích

2. září 2016

Podzim přináší skvělé zvyklosti a změny životního stylu: časté sledování fotbalu, dechberoucí barvy spadaného listí, chladné počasí a teplé bundy. Seznam by mohl jen pokračovat. Samozřejmě, mezi další podzimní události patří i návrat do školy – dětmi ne vždy tolik oblíbený…

Práce na plný úvazek rodičům komplikuje ponětí o tom, kde se kdo v daný moment nachází. Mnohem komplikovanější je situace během školního roku, kdy harmonogram dětí bývá velmi napěchovaný a chaotický.

Žádný strach: inteligentní dům je tu, aby Vám pomohl. Zde je pár tipů, jak může být inteligentní domov nástrojem pro sledování místa pohybu jednotlivých osob, abyste udrželi jak děti, tak Váš domov v bezpečí.

Tip č. 1 – Mějte přehled, kde se kdo nachází

GPS sledovací funkce v systému inteligentního domu Vám umožňuje kdykoli vědět, kde se Vaše děti nachází – když opustí dům, když dorazí do školy, vrátí se domů a kdekoliv mezi tím.

Tip č. 2 – Vězte, kdy jsou dveře/okna otevřena

Bateriový senzor na okna a dveře Vám nahlásí, kdy se vchodové dveře otevřely, což potvrzuje bezpečný příchod dětí domů. Buďte si jisti, že Vaše děti jsou v pořádku a použijte je i uvnitř domu – senzory použijte na lékárničky, trezory na zbraně, vinné sklepy apod.

Tip 4. 3 – Sledujte, kdo je v domě

Pokud do inteligentního domovního systému integrujete kameru, můžete si prohlédnout fotografie pořízené na základě zaznamenání pohybu uvnitř domu. Budete tak vědět, že se děti vrátily domů a jestli si s sebou přivedly nějaké kamarády.

Tip č. 4 – Dovězte se o problému včas, pokud se nějaký vyskytne

Pokud jste v práci a děti ve škole, Váš dům je většinu času prázdný. Detektor zaplavení Vás dokáže varovat dříve, než prasknutá vodovodní trubka napáchá rozsáhlé škody.

Inteligentní domov opravdu pomůže zůstat s rodinou v neustálém spojení i přes aktivity, u kterých nejste.

 

Přejete si detektor zaplavení?

03_Flood Sensor right